20 February 2020
Wako Branch
Asia/Tokyo timezone
Extended to call for poster presentations until January 28th (or maximum 50 posters). The accepted poster presenters are shown to Presenter List.

Poster Presenter List

45 participants

First Name Last Name Affiliation
Amanda Alvarez Laboratory for Molecular Dynamics of Mental Disorders/Brain Science Promotion Office
Bivas Rana Quantum Nanoscale Magnetism Laboratory
Callum Parr Laboratory for Advanced Genomics Circuit
Donald Warren iTHEMS
Dongshi Zhang RIKEN
FUMIKO KAWASAKI Medical Image Analysis Team
Gen Masumoto Information Systems Division
Harison Rozak MESON SCIENCE LABORATORY
Hideaki Ando Laboratory for Developmental Neurobiology
Hideyuki Miyatake Nano Medical Engineering Laboratory
Hikaru Kuramochi Ultrafast Spectroscopy Research Team
Hiroki Tokunaga Plant Genomic Network Research Team
Isabel Koh Human Biomimetic System RIKEN Hakubi Research Team
Isao Watanabe Meson Science Laboratory
Kazuhide Watanabe Laboratory for Cellulr Function Conversion Technology
Kenichiro Tateishi Uesaka spin-isospin Laboratory
Khurram Bashir Plant Genomic Network Research Team
Kyohei Nakano Emergent Functional Polymers Research Team
Liang Zhang Advanced Catalysis Research Group
Masatoshi Takagi Cellular Dynamics Laboratory
Michiel de Hoon Laboratory for Applied Computational Genomics
Misun Hong Surface and Interface Science Laboratory
Peter Greimel Laboratory for Cell Function Dynamics
Quan Wu Laboratory for Cell Asymmetry
Raymond Wong Surface and Interface Science Laboratory
Retno Miranti EDRT - Iwasa Group
Sarah Naimi Spin-Isospin
Shingo Toyoda Emergent Photodynamics Research Team
Shuhei Furukawa Department of International Affairs, Japan Agency for Medical Research and Development
So Iwata SACLA Science Research Group
Sohtaro Kanda Meson Science Laboratory
Takaharu Sasaki Laboratory for Intestinal Ecosystem
Takashi Niwa Laboratory for Chemical Biology
Takayuki Kawai Laboratory for Single Cell Mass Spectrometry
Tatsuro Kawamura Bioprobe Application Research Unit
Tomasz Rutkowski Cognitive Behavioral Assistive Technology Team
Tomoe Sumida Chemical Biology Team
Tomoki Kimura Tohoku University
Tomonori Fukuchi Laboratory for Pathophysiological and Health Science
Wlaa Assi Photonics Control Technology team
Yasuyuki Yokota Surface & Interface Science Laboratory
Yoshihiro Sohtome Synthetic Organic Chemistry Laboratory
Yoshinori Utsumi Plant Genomic Network Research Team
Yugo Oshima Condensed Molecular Materials Laboratory
Yuto Sumida Chemical Biology Team